image image image image image
Wianki Kraków
Wianki Kraków – Jak zwykle w tą najkrótszą noc w roku, biuro festiwalowe Krakowa zafundowało nam trochę atrakcji. Mi osobiście przypadł do gustu oczekiwany przez wszystkich koncert Lennego Kravitza. Wydaje się jednak, że pokaz fajerwerków był trochę uboższy niż w minionych latach.. może to przez cięcia budżetu Krakowa, może kryzys... sami oceńcie...
Czytaj całość
Parada Smoków 2012   W pierwszy weekend czerwca (2-3 czerwca 2012) do Krakowa już po raz dwunasty zawitała Wielka PGNiG Parada Smoków. Organizowana od roku 2000 przez Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska parada w ciągu kilku lat, z kameralnej imprezy, przerodziła się w wielkie wydarzenie, na które ściągają tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy.

Czytaj całość
Ogień&Woda EŁK Festiwal Ełk, Ogień & Woda tworzy nową jakość w sztuce wizualnej. W jednym miejscu i czasie spotykają się tancerze ognia, kuglarze, aktorzy uliczni i twórcy wielkich widowisk pirotechnicznych oraz mistrzostw sportów wodnych.
Główną atrakcją Festiwalu będzie wieczorny konkurs czterech najlepszych
w kraju firm pirotechnicznych - GOLDREGEN, FIRESHOW, NAKAJA ART, GROM ZBIG, rywalizujących o Grand Prix Festiwalu.
Pikanterii dodadzą koncerty wielkich gwiazd polskiej estrady: HEY i ANIA DĄBROWSKA. Ostatni dzień Festiwalu uświetni występ poznańskiego Teatru Ósmego Dnia ze wspaniałym spektaklem plenerowym „Arka”
Czytaj całość
PyroMachina PyroMachina – I Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych
Obejmujmująca różne dziedziny sztuki operującej ogniem jako tworzywem, począwszy od dużych widowisk pirotechnicznych, poprzez teatr ognia integrujący w sobie teatr ruchu oraz taniec z ogniem, wywodzący się z tradycyjnych obrzędów, performance oraz instalacje pirotechniczne, w których wybrzmiewają echa rzeźb plenerowych Władysława Hasiora.
Jednak największą atrakcją PyroMachiny były pokazy fajerwerków czterech firm z: Czech, Portugalii, Włoch i Niemiec.

Czytaj całość
September Fest - Bibione  
September Fest to tradycyjny festiwal wina w miasteczku Bibione usytuowanym nad Adriatykiem na północy Włoch. Jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w tym włoskim kurorcie i dużą atrakcją dla turystów. Impreza odbywa się co roku na zakończenie sezonu w  Bibione, zwykle  w pierwszym tygodniu września i trwa dwa dni. To okazja bardzo dobrej  zabawy - muzyka, koncerty, beczki z winem i miodem, degustacja lokalnych produktów, a zwłaszcza dobrego białego i czerwonego wina z obszaru Lison-Pramaggiore, a na koniec Musical Fireworks Show, czyli rewelacyjny pokaz  fajerwerków.

Czytaj całość