September Fest - Bibione

 


September Fest to tradycyjny festiwal wina w miasteczku Bibione usytuowanym nad Adriatykiem na północy Włoch. Jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w tym włoskim kurorcie i dużą atrakcją dla turystów.

Impreza odbywa się co roku na zakończenie sezonu w  Bibione, zwykle  w pierwszym tygodniu września i trwa dwa dni. To okazja bardzo dobrej  zabawy - muzyka, koncerty, beczki z winem i miodem, degustacja lokalnych produktów, a zwłaszcza dobrego białego i czerwonego wina z obszaru Lison-Pramaggiore, a na koniec Musical Fireworks Show, czyli rewelacyjny pokaz  fajerwerków.

W 2012 roku September Fest odbył się już po raz dwudziesty dziewiąty w dniach 5 i 6 września, na dużym placu przy plaży - Piazzale Zenith, gdzie znajdowała się duża scena plenerowa i liczne stoiska z regionalnymi smakołykami.  Pokaz fajerwerków, którego wykonawcą był A.P.E. Parente Romualdo był fantastycznym 20-minutowym widowiskiem, zachwycał pomysłowością i doskonałą synchronizacją z muzyką, całość na prawdę ciekawa, a finał bajkowy.