Mieszaniny podstawowe v2

Witam! Opiszę tutaj, podstawowe mieszaniny różnego typu.

1. Mieszaniny do petard, rozrywu szelek oraz liftu do szelek:

Proch Czarny: Jest to najbardziej znana mieszanina przez pirotechników. Można z niej zrobić petardy, ale także rakiety i fontanny. Najlepiej zastosować jest tutaj węgiel z wierzby. Proporcje: 75 KNO3/15 C/10 S.

H3: Mieszanina z wyższej półki, jest na chloranie potasu - silnym utleniaczu - z tą mnieszanką trzeba obchodzić się delikatnie. Najlepszym węglem do tej mieszanki będzie węgiel z wierzby. Proporcje: 69 KClO3/31 C.

2. Mieszaniny do rakiet:

Gold: Jest to świetna mieszanina do rakiet, robi bardzo ładny ogon iskier i ma dużą moc. Tutaj najlepiej zastosować węgiel sosnowy. Proprocje: 60 KNO3/30 C/10 S.

S&C: Podstawowa mieszanina do rakietek i nietylko - z tym napewno każdy zaczynał. Proporcje: 60 KNO3/40 CUKIER

3. Mieszaniny do fontann:

Gold: Mieszanina ta jest dobra także do fontann, daje ładne węglowe pomarańczowe iskry. Można do niej dodać ok. 2% obj. mieszanki proszku Fe do uzyskania dodatkowych złotych iskier. Tutaj także polecam węgiel sosnowy. Proporcje: 60 KNO3/30 C/10 S.

Są to podstawowe mieszaniny dla początkujących, jednak H3 to już wiele mocniejszy proch także lepiej najpierw nabrać wprawy przy słabszych mieszaninach. Wszystkie składy są wagowo. Każdy składnik oddzielnie trzeba zmielić na jak największy pył.

Pozdrawiam i zachęcam do pracy! - JAcoo

Legenda :

KNO3 - Azotan Potasu, Saletra Potasowa, Saletra Indyjska

C - Węgiel drzewny

S - Siarka

KClO3 - Chloran Potasu, Sól Bertholleta, Kalichlorek

CUKIER - Cukier (dobrze zmielony)